• İyi geceler, Bugün : Tarih : 30.05.2017 Saat: 04:17
  • Elitrental Oto Kiralama
  • Müşteri Hizmetleri : 0232 449 62 61
  • E-mail Adresimiz : info@elitrental.com
  • Adresimiz : Kemalpaşa Caddesi No:155/C Bornova İZMİR
İzmir Oto Kiralama - Araç Kiralama-Rent a car
Müşteri Hizmetleri : 0232 449 62 61

Kiralık araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır

#

Kiralık araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?

Türkiye’de son zamanlarda artan yakıt fiyatları vatandaşın cebini yakmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda konfor ve performansa göre araç seçen müşterilerimiz, son zamanlarda yakıt cimrisi araçları tercih ediyorlar.  Ancak araç kadar önemli olan bir diğer hususta sürücü faktörüdür. Bir sürücü sadece trafik kurallarına uyarak bile diğer sürücülere göre % 30 daha az yakıt tüketebilir.  Elit rent a car olarak, daha az yakıt ve sağlıklı bir yolculuk için sizlere birkaç ufak ama etkili tavsiyemiz olacak. Öncelikle aracınızı ısıtmak için dakikalarca beklemenize gerek yok. Yeni model araçların çoğunda soğuk motor ortalama 10 saniye içerisinde hareket etmeye hazır hale gelir. Aracınızı çalıştırdıktan sonra yapılan hızlı bir kalkış tam anlamıyla yakıt düşmanıdır. Aniden ve fazla gazla yapılan kalkışlarda hem daha fazla yakıt harcayıp hem de doğaya daha fazla zararlı duman atmış olursunuz. Kalkışlardan sonra aracınızı doğru devirde kullanmanız önemlidir. İdeal devir aralığı 2500-3000 devirdir.

Oto kiralamada yakıt tasarrufu için tavsiyeler

Sürüşleriniz gereksiz yere gaza ve frene basmak, sürekli vites değiştirmekte yakıt tüketiminde önemli bir unsurdur. Sürüş esnasında ortalama 90 km hızla yol alan bir araçta camları açmakta aracınızın daha fazla efor harcamasına neden olacağı için yakıt tüketimine etki etmektedir. Klimayı kullanmak bu durumda daha ekonomiktir. Son olarak değinmemiz gereken konu ise yakıt aldığınız firmanın devamlı müşterisi olmanız. Yakıt alırken farklı firmalar seçmek bazen sorunlar çıkarabilir. Ucuz diye tercih edilen yakıtların aracınızda büyük zararlar açmasına neden olabilirisiniz. Yakıt tasarrufu için yapmanız gerekenler size yakıt dışında bir çok avantajda sağlar. Kurallara uymanız ailenizin ve trafikte diğer sürücülerinde sağlıkları açısından önemlidir. Doğru devirde ve gereksiz kullanımlardan kaçınarak çevreye ve doğaya verdiğiniz zararda minimum seviyeye inmiş olur. Bir nevi yakıt tasarrufu için yapmanız gerekenler aslında doğru olan sürüş teknikleridir.

Elit rent a car olarak,

yakıt tasarrufu konusunda bizde üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Araçlarımızın düzenli olarak yapılan yağ ve filtre bakımları, sürücülere daha fazla verim ve daha fazla tasarruf konusunda gerekli zemini hazırlıyor. Doğru sürüş teknikleri ile kullandığınız araçlarda daha az paraya daha fazla konfor alabilirsiniz.

#
#
#
#
#
#
izmir oto kiralama