İzmir Araç Kiralama

İzmir Araç Kiralama

Araç kiralama sektörüne duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. İzmir araç kiralama hizmeti de müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Ofis ya da online web siteleri aracılığıyla hizmet veren araç kiralama firmaları saatlik, günlük, haftalık ya da aylık olmak üzere her ihtiyaca hitap ediyor.

Sektörde başarılı ve profesyonel işlere imza atan İzmir araç kiralama ile dakikalar içerisinde ihtiyacınız olan aracı kiralayabilirsiniz. Temiz, sorunsuz ve bakımlı araçları, farklı fiyat seçenekleri ile kiralamak mümkündür. Fiyat ve performans konusunda mağdur olmamak için araç kiralama firması seçerken dikkat etmek gerekiyor. % 100 müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışıyla hareket eden araç kiralama firmalarını tercih etmenizde yarar var.

Profesyonel Hizmet

İzmir araç kiralama hem bireysel araç hem de operasyonel araç kiralama hizmeti sunan profesyonel firmalar arasında yer alıyor. Dileyen şirketlere ve kurumlara 7 gün 24 saat hizmet veren araç kiralama firmaları tecrübeli ve eğitimli kadrosu ile faaliyet göstermektedir. Benzinli ya da dizel araç tercih edenlere ayrı ayrı hizmet veriyorlar.

Bununla birlikte manuel ya da otomatik vitesli araçları da seçenekler arasında görmek mümkün. Hem ekonomik araç kiralama hem de profesyonel hizmet almak için firmanın sunduğu geniş araç modelleri arasında tercih yapabilirsiniz. İster spor, ister lüks isterseniz de ekonomik araçları dilediğiniz süre için kiralayabilirsiniz.

Uzun Süreli Araç Kiralama Hizmeti

İzmir araç kiralama olarak sadece günlük değil haftalık, aylık hatta yıllık araç kiralama imkanı sunuyorlar. Özellikle şirketlerin tercih ettiği uzun süreli araç kiralama hizmetinden işletmeler ve bireyler de yararlanabiliyor. Uzun dönem için araç kiralamak isteyen işletme ya da firmalar için filo kiralama hizmeti verilirken, belirlenen sürecin en az 12 ay olması gerekmektedir. Filo kiralama hizmeti alan firmalar, kiralayacakları araçların opsiyonlarını da kendileri seçebilmektedir. Böylece diledikleri standartları oluşturabilirler.

Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti

İzmir araç kiralama İzmir ve çevresine şoförlü araç kiralama hizmeti vermektedir. Özellikle trafik sıkıntısı çekmek istemeyen ya da yollara hakim olmayan kişiler için son derece profesyonel bir hizmet olduğunu belirtmek gerekiyor. Şehir dışı ya da yurt dışından geliyorsanız bu hizmet tam size göre. Bununla birlikte şehir içinde olup, trafik çilesi çekmek istemiyorsanız da yine şoförlü araç kiralama hizmetini mutlaka değerlendirmelisiniz. Sektörün en uygun fiyatlarını bulabileceğiniz İzmir araç kiralama her kesimden müşteriye hitap etmektedir.

Kiralık Araç Markaları

Piyasada yüzlerce farklı model araç bulunuyor. Bu araçlar marka ve modelleri itibariyle en düşük bütçeden yüksek bütçelere kadar çok sayıda insana hitap etmektedir. Kiralamak istediğiniz aracı rahatlıkla bulabileceğiniz İzmir araç kiralama hem bütçenize hem de zevkinize uygundur.

Araç kiralama firmalarında ve İzmir araç kiralama hizmeti kapsamında kiralanan araç markaları şu şekildedir;

 • Audi
 • Volkswagen
 • Ford
 • Fiat
 • Renault
 • Kia
 • Hyundai
 • BMW
 • Honda
 • Opel
 • Toyota

Görüldüğü üzere piyasada bulunan tüm araç markalar için araç kiralama hizmeti almak mümkündür. En lüks markaların yanında uygun fiyatlı araçları da günlük, haftalık ya da aylık kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eğer araç kiralamak istiyorsanız, güvenilir bir firma bulmakla işiniz bitmiyor. Doğru araç kiralama firmasını bulduğunuza inanıyorsanız, dikkat etmeniz gereken hususları da gözden geçirmeniz gerekiyor.

Araç kiralama hakkında neler bilmeniz gerekiyor gelin beraber inceleyelim;

 1. Ehliyetiniz ve yaşınız kiralayacağınız araç için uygun olmalıdır. Örneğin ehliyetiniz en az bir yıllıksa ve yaşınız en az 21 ise binek oto kiralayabilirsiniz. Eğer ticari araç kiralamak istiyorsanız ehliyetinizin en az 2 yıllık olması ve yaşınızın da 22 üstü olması gerekiyor.
 2. Kiralama süresinin en az 24 saat olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer uzun süreli araç kiralamak istiyorsanız en az 1 aylık hizmet alabilirsiniz. Bun hizmet için farklı fiyat ve ödeme seçenekleri mevcuttur.
 3. Aracın yakıtı size aittir. Kiralayan kişi aracın yakıtını satın alır.
 4. Kiralık araç fiyatlarına aracın bakımı, kaskosu, sigortası, KDV, poliçe bedeli gibi giderler de dahildir.
 5. Şoförlü araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız bunu önceden belirtmeniz gerekiyor. En az 48 saat önce şoför talebinde bulunmalı ve randevu oluşturmalısınız.
 6. Aracınızda çocuğunuzla yolculuk yapacaksanız oto koltuğu satın almanıza gerek yok. Firma uygun fiyat seçenekleri ile çocuk oto koltuğunu da kiralık olarak size vermektedir.
 7. Kiralanan aracın bedeli genellikle kiralama sırasında tahsil edilmektedir. Aracın ne zaman iade edileceğini belirten sözleşmeyle birlikte tutar belirlenir. Eğer aracı zamanında teslim edemezseniz saatlik ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Kiralık Araçlarda Sigorta ve Kasko

Kiralık araçlar için sigorta ve kasko son derece önemlidir. Sigorta şirketleri tarafından teminat altına alınmış olan araçlar güvenli bir sürüş hizmeti almanızı da sağlayacaktır. Genellikle araçların sigorta poliçeleri geniş tutulmaktadır. Ferdi kaza sigortası, zorunlu trafik poliçesi, ihtiyari mali mesuliyet sigortası gibi teminatlar mutlaka yapılmaktadır.

Sigortanın yanında araçların kaskosunun olup olmadığı da önem taşımaktadır. Olası kazalarda mağduriyetin önüne geçmek için kiralanan araçlara kasko yapılmaktadır. Lastiklerde, cam ya da farlarda oluşan ufak tefek çizikleri kasko şirketleri karşılamaktadır. Fakat kaza sonrası meydana gelen ve rapor gerektiren hasarlar kasko dışıdır. Bunun için de kiralanan aracın durumunda göre ek fon düzenlenmektedir. Dilerseniz fark ödeyerek bu fondan da faydalanabilirsiniz.

Kiralanan Araç Çalınırsa Ya Da Kazaya Karışırsa Ne Olur?

Çok spesifik bir olay olsa da kiraladığınız aracı çaldırabilir ya da kiralık aracınızla kaza yapabilirsiniz. Emanet araçla ilgili başınıza gelebilecek daha kötü bir durum olamaz. Eğer kiralık aracınızla bir kazaya karıştıysanız ilk yapmanız gereken aracı yerinden kımıldatmadan en yakın karakola başvurmaktır.

Eğer aracınızda hırsızlık olduysa da mutlaka kolluk güçlerine haber vermeniz gerekiyor. Kolluk güçleri tarafından yapılacak olan inceleme, alkol testi gibi tespitler aracın sigortası için son derece önemlidir. Eğer rapor ve tespitler usule uygun olarak yapılmazsa, sigorta şirketinden gereken hizmeti alamazsınız. Bu yüzden soğukkanlı olup, profesyonelce hareket etmeniz gerekiyor.

Kaza durumundan sigorta hizmetinden yararlanmak istiyorsanız sözleşmede yer alan kullanıcının aracı kullanıyor olması gerekiyor. Yani aracı kendi adınıza kiraladıysanız, bir yakınınız kullanırken kaza yaparsa ne yazık ki sigorta hizmetini alamıyorsunuz.

Bazı sözleşmelerde diğer şoförler seçeneği de yer almaktadır. Bu kısımda yer alan diğer şoförler de aracı kullanabilir. Onun dışında sözleşmede yer almayan kişilerin kiralık araçla kazaya karışmasında sigorta hizmeti verilmiyor.

Trafik Cezaları

Kaza ve hırsızlığa nazaran daha az sıkıntılı olan bir durum da trafik cezalarıdır. Şehir dışından ya da yurt dışından geldiyseniz buralar size biraz yabancı olabilir. Bu yüzden tanımadığınız bir şehirde kural ihlali yapmanız da son derece olağan. Bununla birlikte trafik kurallarına ve yasalar uymamanız durumunda trafik cezası almanız kaçınılmazdır. Bu kurallara nedeni ayırt edilmeksizin uymazsanız ve ceza alırsanız bunu siz ödemek zorunda kalıyorsunuz. Araç kiralama firmaları, trafik cezalarından kiracıları sorumlu tutmaktadır. Bu yüzden cezanın bedeli kiracıdan tahsil edilmektedir.